Innovatsion rivojlanish vazirligi hamda The Global Education and Leadership Foundation jamg‘armasi Global Entrepreneurship Network bilan hamkorlikda “Tadbirkorlik bo‘yicha jahon chempionati” (Entrepreneurship World Cup)ning milliy saralash bosqichida ishtirok etish uchun ro‘yxatga olish boshlanganini e’lon qildi.
Tanlov Saudiya Arabistoni Qirolligi valiahd shahzodasi Muhammad ibn Salmon Al Saud tashabbusi bilan MiSK jamg‘armasi tomonidan tashkil etilgan.
Mazkur chempionat — global miqyosdagi yirik hodisa bo‘lib, dunyodagi 100 dan ortiq davlatlardan 100 ming nafardan ziyod tadbirkorlar ishtirok etadilar.
Tanlovning milliy saralash bosqichining finali xalqaro darajadagi ekspertlar ishtirokida 2019 yilning 30−31 may kunlari Toshkent shahrida bo‘lib o‘tadi. Tanlov g‘oliblari 2019 yil 12 noyabrda Saudiya Arabistonining Ar-Riyod shahrida bo‘ladigan Tadbirkorlik bo‘yicha jahon chempionatining xalqaro super-finalida ishtirok etish imkoniyatini qo‘lga kiritadilar.
Arizalar ingliz tilida 2019 yilning 10 may sanasiga qadar qabul qilinadi. Batafsil ma’lumotlarni olish va ro‘yxatdan o‘tish uchun platforma bu yerda.
MiSK jamg‘armasi Saudiya Arabistoni Qirolligining valiahd shahzodasi Muhammad ibn Salmon Al Saud tomonidan tashkil etilgan. Jamg‘arma faoliyati Saudiya Arabistonidagi yoshlarning yetakchilik sifatlarini qo‘llab-quvvatlash va ta’limni rivojlantirishga yo‘naltirilgan.
tGELF jamg‘armasi — 2006 yili tashkil etilgan ta’lim va yetakchilikni rivojlantirish sohasidagi Xalqaro jamg‘arma axloqiy qadriyatlarga asoslangan yetakchilarning xalqaro hamjamiyatini yaratishga qaratilgan.

Открыта регистрация для участия в национальном отборочном туре Чемпионата мира по предпринимательству, организованного фондом MiSK наследного принца Саудовской Аравии.
Отборочный этап конкурса в Узбекистане проведут Министерство инновационного развития и The Global Education and Leadership Foundation (Международный фонд в области развития образования и лидерства Индии) совместно с Глобальной сетью предпринимательства.
По всему миру в чемпионате примут участие порядка 100 тыс. предпринимателей из 100 стран.
Заявки на участие могут подать бизнесмены в возрасте от 18 до 30 лет. Конкурс открыт для предпринимательских проектов на любом из трех этапов развития: на идейной и ранней стадиях, а также на стадии роста.
Заявки принимаются до 10 мая на английском языке.
Финал национального отборочного тура пройдет 30−31 мая в Ташкенте при участии экспертов международного уровня.
Победители конкурса получат возможность отправиться на международный суперфинал Чемпионата мира по предпринимательству в Эр-Рияд, столицу Саудовской Аравии, 12 ноября.
За дополнительной информацией участники могут обратиться в Мининноваций.
MiSK — фонд, основанный наследным принцем Королевства Саудовская Аравия Мухаммедом ибн Салманом Аль Саудом. Деятельность фонда направлена на поощрение лидерских качеств и развитие образования среди молодежи Саудовской Аравии.