“Uzbekistan Airways” Shri-Lankaga charter reyslarini yoʻlga qoʻymoqda, deb yozadi mahalliy Daily News.
Reyslar chorshanba kunlari orol davlatining janubiy qismida, Arugam koʻrfazi kurorti va Yala milliy bogʻi yaqinida joylashgan Mattala Rajapaksa aeroportiga amalga oshiriladi. Qayd etilishicha, havo bandargohi jozibador sharoitlar tufayli tanlangan.
Aviakompaniya Aitken Spence Travels sayyohlik agentligi bilan birgalikda charterlarni tashkil qildi. Kompaniya vakilining soʻzlariga koʻra, 1200 nafargacha yoʻlovchi kutilmoqda.
Hisobotda qayd etilishicha, Oʻzbekistondan kutilayotgan sayyohlar 4 yulduzli mehmonxonalardan joy band qilgan, ularning baʼzilari hatto premium avtomobillarni ijaraga olgan. Shri-Lanka biznesi oʻz toʻlov qobiliyatiga ishonadi, deb taʼkidlaydi gazeta.

Uzbekistan Airways запускает чартерные авиарейсы в Шри-Ланку, пишет ланкийское издание Daily News.
Перелёты будут выполняться по средам в аэропорт Маттала Раджапакса, расположенный в южной части островного государства поблизости от курорта Аругам-Бэй и национального парка Яла. Отмечается, что воздушная гавань была выбрана благодаря привлекательным условиям.
Авиаперевозчик организовал чартеры совместно с турагентством Aitken Spence Travels. По словам представителя компании, ожидается до 1200 пассажиров.
В сообщении отмечается, что ожидаемые туристы из Узбекистана забронировали места в 4-звёздочных отелях, а некоторые из них даже арендовали автомобили премиум-класса. Ланкийский бизнес уверен в их платежеспособности, отмечает издание.
Сам авиаперевозчик пока не выпускал комментариев по этому поводу.
Ранее Spot сообщал, что Uzbekistan Airways запускает дополнительные рейсы в Москву из Ташкента и 3 других городов.