Riot Games kompaniyasi Wild Rift EMEA Championship savdo belgisini Oʻzbekistonda roʻyxatdan oʻtkazish uchun ariza topshirdi, deb xabar beradi Intellektual mulk agentligining Intellektual Mulk agentligi.
Ilovada faoliyat toifalari sifatida quyidagilar koʻrsatilgan:
• kiyim;
• koʻngilochar, xususan, jonli video oʻyinlar musobaqalari/turnirlarini tashkil etish va oʻtkazish;
• telekommunikatsiyalar, shu jumladan translyatsiya va video oʻyinlar musobaqalari va turnirlari.
Wild Rift — Riot Games tomonidan Android va iOS smartfonlari uchun ishlab chiqilgan Liga of Legends multiplayer jamoaviy oʻyinining bepul versiyasi. Tez orada oʻyin konsollari uchun versiya ham chiqarilishi kutilmoqda.
Oʻyin 2019-yil oktyabr oyida, kompyuter chiqarilishining 10 yilligi munosabati bilan eʼlon qilindi. Rasmiy reliz 2021-yil 8-oktyabrda boʻlib oʻtdi, shundan soʻng oʻyin tezda Play Market va App Store doʻkonining yuqori pogʻonalariga kirdi.
Endi kompaniya Yevropa, MDH, Turkiya va Yaqin Sharq oʻyinchilari uchun Wild Rift EMEA Championship rasmiy turnirini oʻtkazishga tayyorgarlik koʻrmoqda. Eng yaxshi jamoalarga pul mukofotlari (mukofot jamgʻarmasi €300 000) va jahon chempionatiga yoʻllanmalar taqdim etiladi.

Компания Riot Games подала заявку на регистрацию в Узбекистане товарного знака Wild Rift EMEA Championship, следует из данных системы «Интеллектуал мулк» Агентства по интеллектуальной собственности.
В качестве категории деятельности в заявке указываются следующие:
• одежда;
• развлечения, в частности организация и проведение соревнований/турниров по видеоиграм в прямом эфире;
• телекоммуникации, включая трансляцию и потоковое вещание соревнований и турниров по видеоиграм.
Wild Rift — бесплатная версия мультиплеерной командной игры League of Legends, выпущенная Riot Games для смартфонов на Android и iOS. Скоро ожидается также выход варианта для игровых консолей.
Игра была анонсирована в октябре 2019 года — к 10-летию выхода ПК-версии. Официальный релиз состоялся 8 октября 2021 года, после чего игра быстро вошла в топы как Play Market, так и App Store.
Сейчас компания готовится провести официальный турнир Wild Rift EMEA Championship для игроков из Европы, СНГ, Турции и Ближнего Востока. Лучшие команды получат денежные награды (призовой фонд составляет 300 000 евро) и путёвки на мировой чемпионат.
Ранее Spot писал, что Pfizer подала заявку на регистрацию в Узбекистане названия своего лекарства от коронавируса — Paxlovid. Также Spot сообщал о регистрации на турнир по киберспорту AORUS FRAG S8.