“AZAL” aviakompaniyasi Boku va Urganch o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri reyslarni yo‘lga qo‘yishni rejalashtirmoqda, deya xabar berdi “1news.az” nashri aviatashuvchi matbuot xizmatiga tayanib.
Aviakompaniyaning birinchi yo‘lovchi charter reysi 28-yanvarda amalga oshirilishi belgilangan. Muntazam parvozlar haftada bir marta — shanba kuni amalga oshiriladi.
Qayd etilishicha, Urganch Toshkent, Samarqand va Farg‘onadan keyin “AZAL” parvoz qiladigan O‘zbekistondagi to‘rtinchi shahar bo‘ladi.
Parvoz jadvali (mahalliy vaqt bilan):
- Bokudan joʻnab ketish — 21:00, Urganchga kelish — 22:25;
- Urganchdan joʻnab ketish — 23:45, Bokuga kelish — 1:30.
2022-yil oktabr oyida “Azal Airlines” Boku va Samarqandni toʻgʻridan-toʻgʻri reyslarni yo‘lga qo‘ygandi. Parvozlar seshanba va juma kunlari amalga oshiriladi.
Bundan tashqari, 2018-yilda boshlangan Toshkentga parvozlar dushanba, chorshanba, payshanba, shanba va yakshanba kunlari amalga oshiriladi.
Dekabr oyida mazkur aviakompaniya Bokudan Farg‘onaga birinchi reysni amalga oshirdi. Ushbu yoʻnalishdagi parvozlar haftada bir marta — payshanba kunlari amalga oshiriladi.
Avvalroq “Spot” Polshaning “LOT Polish Airlines” aviakompaniyasi O‘zbekistonga parvozlarni rejalashtirayotgani haqida yozgandi.

Авиакомпания AZAL планирует запустить прямые рейсы между Баку и Ургенчем, сообщает издание 1news.az со ссылкой на пресс-службу национального перевозчика.
Азербайджанский авиаперевозчик начнёт обслуживать новое направление раз в неделю — по субботам. Первый пассажирский чартерный рейс запланирован на 28 января. Ургенч станет четвёртым городом Узбекистана, куда летает компания AZAL, — после Ташкента, Самарканда и Ферганы.
• вылет из Баку — 21:00, прибытие в Ургенч — 22:25;
• вылет из Ургенча — 23:45, прибытие в Баку — 1:30.
На момент публикации стоимость билета в одну сторону начинается от 307,6 манат ($180 по курсу ЦБ Азербайджана), обратного билета — от 328,96 манат ($193,5).
В сентябре стало известно, что «Азербайджанские авиалинии» свяжут Баку и Самарканд прямым авиасообщением. Рейсы будут осуществляться по вторникам и пятницам. Кроме того, полёты в Ташкент, начавшие в 2018 году, будут происходить в понедельник, среду, четверг, субботу и воскресенье.
В декабре авиакомпания Azal совершила первый полет из Баку в Фергану. Перелёты по данному направлению осуществляются раз в неделю — по четвергам.
Авиакомпания Azal («Азербайджанские Авиалинии»), созданная в 1992 году, является крупным авиаперевозчиком и одним из лидеров авиационного сообщества стран СНГ с современным парком воздушных судов Boeing и Airbus.