“Shenzhen Neptune Logistics Co. Ltd.” kompaniyasi O‘zbekistonda yuk tashuvlari sohasida qo‘shma loyihalarni amalga oshirmoqchi. Bu haqda “O‘ztemiryo‘lkonteyner” matbuot xizmati xabar berdi.
“O‘ztemiryo‘lkonteyner” kompaniyasi boshqaruv raisi Akmal Kamalov va Xitoy kompaniyasining tijoriy direktori Nensi Tang o‘rtasida uchrashdi. Tomonlar xalqaro transport koridorlarini rivojlantirish hamda logistika xizmatlarini ko‘rsatish darajasini oshirishni muhokama qildi.
O‘zbekistonda “O‘ztemiryo‘lkonteyner” logistika markazlarini birgalikda ishlatish, yangi xablar barpo etish, distributsiya xizmatlarini yo‘lga qo‘yish, vagon va konteynerlardan birga foydalanish bo‘yicha hamkorlik masalalari ko‘rib chiqildi.
Mamlakatda A+ toifadagi omborlaarni tashkil etib, distributsiya xizmatlarini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha takliflar bildirildi. Nensi Tang kelgusida transport-logistika markazini qurish bo‘yicha $10−15 mln atrofida to‘g‘ridan to‘g‘ri investitsiya kiritishni rejalashtirayotganini ma’lum qildi.
Shuningdek, Xitoy-Qirg‘izston-O‘zbekiston multimodal yo‘nalishi orqali Sian, Chengdu, Shendjen provinsiyalaridan konteyner tashuvlarini amalga oshirish, mavjud transport koridorlari orqali Turkiya va Yevropa mamlakatlariga konteynerlar tashish muhokama qilindi.

Компания Shenzhen Neptune Logistics Co. Ltd. планирует запустить новые совместные проекты в сфере грузоперевозок Узбекистана, сообщает «Узтемирйулконтейнер».
И. о. главы госкомпании Акмаль Камалов накануне провел встречу с коммерческим директором китайской компании Нэнси Тан. На встрече обсуждалось развитие международных транспортных коридоров и улучшение качества логистических услуг.
В частности, рассматривались вопросы совместного использования логистических мощностей, принадлежащих дочерней структуре «Узбекистон темир йуллари», а также вагонного и контейнерного парка. Стороны выразили намерение совместно оказывать дистрибьюторские услуги.
Shenzhen Neptune Logistics выдвинула предложения создать в Узбекистане современные склады категории A+. Нэнси Тан сообщила о планах компании инвестировать $10−15 млн в строительство транспортно-логистического центра.
Участники встречи обсудили возможности для сотрудничества в организации контейнерных перевозок по мультимодальному маршруту «Китай-Кыргызстан-Узбекистан». Планируется поставлять грузы из китайских провинций Сиань, Чэнду, Шэньчжэнь в Турцию и страны ЕС.