Omonat tanlashda omonatchining asosiy maqsadidan kelib chiqqan holda omonat turini tanlash tavsiya etiladi. Pullarini inflyatsiyadan himoya qilish, yuqori daromad olish, katta mablag‘ni jamg‘arish istagida bo‘lganlar uchun ANORBANK bir qator afzalliklarga ega bo‘lgan xorijiy valyutadagi yangi Premiere muddatli omonatini taklif etadi.
Yuqori foiz stavkasi
Xorijiy valyutadagi yangi omonat — yangi foiz stavkasi. Ilgari ANORBANK`ning xorijiy valyutadagi omonatlarining maksimal yillik foiz stavkasi 7% bo‘lgan bo‘lsa, Premiere omonatida bu ko‘rsatkich 8% ga oshdi, bu esa O‘zbekistondagi yuqori foiz stavkalaridan biridir. Mazkur omonatda minimal sarmoya $1000, depozit muddati esa 735 kunni (2 yil va 5 kunni) tashkil etadi.
Foizlarni darhol olish imkoniyati
Premiere omonatining asosiy afzalliklaridan biri shundaki, mijoz foizlarni darxol olish imkoniyatiga ega. Foizlar 734 kun uchun avans tarzida mijozning nomiga ochilgan elektron hamyonga o‘tkazma yo‘li orqali omonat ochilgan kunning o‘zida omonat valyutasida to‘lanadi.
Depozitni onlayn ochish imkoniyati
ANORBANK`ning barcha omonatlari kabi Premiere omonatini ochish uchun mijozlar bank ofislariga borib murojaat qilishlariga xojat yo‘q. ANORBANK — bu raqamli tijorat banki bo‘lib, unda barcha xizmatlardan onlayn foydalanish imkoniyati mavjud. Buning uchun bankning sayti hamda mobil ilovasidan foydalanish yoki shunchaki 24 soat xizmat ko‘rsatuvchi aloqa markaziga murojaat qilish kifoya.
Foydali tarzda muddatdan oldin yopish
Premiere depozitini ochishda omonat miqdorini oshirish, shuningdek qisman yechish imkoniyati mavjud emas. Pul mablag‘lari mijozning omonat hisob raqamiga kelib tushgan kunning ertasidan boshlab foizlar hisoblanishni boshlaydi.
Omonat muddatidan oldin to‘liq yopilgan taqdirda, hisoblangan foizlar quyidagi tartibda qayta hisoblanadi:
- 3 oygacha — 0%;
- 4 oydan 6 oygacha — 5%;
- 7 oydan 12 oygacha — 6%;
- 13 oy va undan ortiq muddatdan boshlab — 8%.
Bunda qolgan oylar uchun avans shaklida ortiqcha to‘langan foizlar bank tomonidan omonatning asosiy summasidan ushlab qolinadi. Shu tariqa foizlar mablag‘larning omonatda turgan davridagi to‘liq oylari haqiqiy soni uchun to‘lanadi.
Xavfsizlik kafolati
ANORBANK`dagi barcha omonatlar Fuqarolarning banklardagi omonatlarini kafolatlash jamg‘armasi tomonidan himoyalangan. Bundan kelib chiqadiki, O‘zbekiston Markaziy banki tijorat bankining bank operatsiyalarini amalga oshirish litsenziyasini qaytarib olgan taqdirda, jamg‘arma fuqarolarning omonatlari bo‘yicha kompensatsiya to‘lanishini kafolatlaydi.
Xorijiy valyutadagi Premiere omonatini ochish shartlari haqida bankning saytida yoki mobil ilovasida batafil ma’lumot olish mumkin.

При выборе депозита рекомендуется руководствоваться основной целью, которую преследует вкладчик. Для тех, кто желает защитить деньги от инфляции, приумножить капитал и накопить крупную сумму ANORBANK предлагает новый срочный валютный вклад Premiere, обладающий рядом преимуществ.
Высокая процентная ставка
Новый валютный вклад — новая процентная ставка. Если раньше максимальная годовая процентная ставка валютных вкладов ANORBANK составляла 7%, то у вклада Premiere этот показатель увеличился до 8%, что является одной из высоких процентных ставок в Узбекистане. При этом минимальное вложение составляет $1000, а срок хранения вклада — 735 дней: 2 года и 5 дней.
Моментальная выплата процентов
Главная фишка вклада Premiere заключается в том, что проценты клиент получает сразу. Они выплачиваются авансом на 734 дня в валюте вклада в день его открытия путём перечисления денежных средств на счёт электронного кошелька, открытого на имя клиента.
Открыть депозит можно онлайн
Для того, чтобы открыть валютный вклад Premiere, как и любой другой депозит ANORBANK, клиентам не обязательно посещать офисы банка. ANORBANK является коммерческим цифровым банком, в котором можно получить все услуги онлайн — на сайте, в мобильном приложении, или просто позвонив в круглосуточный контактный центр.
Выгодное досрочное закрытие
Дополнительный взнос, а также частичное снятие при открытии валютного вклада Premiere не предусмотрены. Проценты начисляются со дня, следующего за днём поступления средств на счёт клиента по день, предшествующий закрытию вклада.
При полном досрочном закрытии вклада начисленные проценты пересчитываются в следующем порядке:
- до 3 месяцев — 0%;
- от 4 до 6 месяцев — 5%;
- от 7 до 12 месяцев — 6%;
- от 13 месяцев и более — 8%.
При этом переплаченные суммы по процентам в виде аванса за оставшееся количество месяцев будут удерживаться банком с основной суммы вклада. Таким образом, проценты выплачиваются за фактическое количество полных месяцев нахождения денежных средств во вкладе.
Гарантия безопасности
Все вклады ANORBANK защищены Фондом гарантирования вкладов граждан в банках. Это значит, что фонд гарантирует выплату возмещений по вкладам граждан в случае отзыва Центральным банком Узбекистана лицензии коммерческого банка на право проведения банковских операций.
Подробнее ознакомиться с условиями открытия валютного вклада Premiere можно на сайте банка или в приложении.