Parvozlar O‘zbekiston Musulmonlari idorasi bilan birgalikda yo‘lga qo‘yilib, 23-maydan 7-iyungacha olib boriladi.
Kelishuvga muvofiq, aviakompaniya joriy yilda 124ta charter yo‘lovchi parvozlarini amalga oshirish va 15 130 nafar ziyoratchini tashishni rejalashtirgan.
Uning doirasida “Haj” dasturi bo‘yicha marosimlarni bajarish istagida bo‘lgan ziyoratchilar O‘zbekistonning 10ta mintaqaviy xalqaro aeroportlari — Toshkent, Namangan, Farg‘ona, Buxoro, Samarqand, Qarshi, Termiz, Navoiy, Nukus va Urganch shaharlaridan Madina shahriga yetkaziladi.
Avvalroq 1-iyundan “Uzbekistan Airways” Nukusdan Olmaotaga parvozlarni yo‘lga qo‘yishi haqida xabar berilgandi. Aviaqatnovlar chorshanba va shanba kunlari amalga oshiriladi.

Uzbekistan Airways запускает чартерные рейсы в Саудовскую Аравию в рамках программы «Хадж-2024», сообщает пресс-служба авиаперевозчика.
Перелеты организуются по соглашению с Управлением мусульман Узбекистана. Всего компания планирует выполнить 124 чартерных пассажирских рейса на самолетах Boeing 767, которыми будет перевезено 15 тыс. паломников.
С 23 мая по 7 июня участники хаджа будут доставлены в Медину из 10 аэропортов — Ташкента, Намангана, Ферганы, Бухары, Самарканда, Карши, Термеза, Навои, Нукуса и Ургенча. Обратные рейсы из Джидды будут выполнены с 22 июня по 12 июля.
Авиакомпания обеспечит пассажиров горячим завтраком во время регистрации, а в полете предоставит специальное бортовое питание. Кроме того, на время перевозки паломников кассиры филиала Uzbekistan Airways Sales будет организована в круглосуточном режиме.