Toshkentda savdo va umumiy ovqatlanish sohasidagi tadbirkorlik muammolariga bag‘ishlangan davra suhbati bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Savdo-sanoat palatasi xabar berdi.
Tadbir prezident va tadbirkorlar o‘rtasidagi ochiq muloqotga tayyorgarlik ko‘rish maqsadida tashkil etilmoqda. Soha vakillarining qiyinchiliklari, muammolarni hal etish bo‘yicha takliflarini o‘rganish rejalashtirilgan.
Yig‘ilishda hukumat ishchi guruhi a’zolari, mas’ul vazirlik va idoralar vakillari ishtirok etadi. Savdo va umumiy ovqatlanish sohalarining barcha manfaatdor vakillari ishtirok etishga taklif etiladi.
Davra suhbati 20-iyun kuni “International Hotel Tashkent” majmuasida bo‘lib o‘tadi, boshlanish vaqti — soat 10:00. Ishtirok etish uchun Savdo-sanoat palatasining (+998) 78 150−60−06 raqamiga qo‘ng‘iroq qilib ro‘yxatdan o‘tish lozim.
Avvalroq “Spot” “Uzbekistan Airports” Toshkent aeroportida uchta umumiy ovqatlanish shoxobchasi uchun joy taklif qilgani haqida yozgandi.

В Ташкенте пройдет круглый стол, посвященный проблемам бизнеса в сфере торговли и общественного питания. Об этом сообщила Торгово-промышленная палата.
Мероприятие организуется в рамках подготовки к открытому диалогу президента с предпринимателями. Планируется изучить трудности представителей сферы, а также их предложения по решению проблем.
На встрече будут присутствовать члены правительственной рабочей группы, представители ответственных министерств и ведомств. К участию приглашаются все желающие представители сфер торговли и общепита.
Круглый стол пройдет 20 июня в комплексе International Hotel Tashkent, время начала — 10:00. Для участия требуется регистрация по телефону ТПП (+998) 78 150−60−06.
В этом году открытый диалог планируется провести в Каракалпакстане. В рамках подготовки формируются региональные группы по изучению и решению проблем предприятий, а также экспертные группы для более глубокого анализа в разных сферах.
Ранее Spot писал, что Uzbekistan Airports предлагает площади под три заведения общепита в аэропорту Ташкента.