1,98 gektarlik turar-joy majmuasi besh yulduzli “Miran International” mehmonxonasi va “O‘zmilliybank” filiali yonida quriladi. Loyihaga ko‘ra, “Evos” va “Stoloffka” umumiy ovqatlanish shoxobchalari, shuningdek, bir nechta binolar buziladi.
“Toshkent markazidagi uchastkada 90 ming kvadrat metr maydonga ega turar-joy majmuasi quriladi. m — 750 xonadon. Barcha kvartiralar to’liq tayyor holatda sotiladi. Eng muhimi, “Sea Breeze“dagi [Bokuda] kabi apart-mehmonxona bo‘ladi”, — dedi Emin Agalarov.
Uning qayd etishicha, loyiha natijasida aholi xonadonlarni sotib olishlari, ularni boshqarishlari hamda ularni ijaraga berish orqali qo‘shimcha daromad olishlari mumkin bo‘ladi. Shuningdek, u majmua Toshkentdagi “eng yorqin va ajoyib” ko‘chmas mulk obyektlaridan biri bo‘lishiga ishonch bildirdi.
Qurilish jarayonlari sentabr oyida boshlanadi. 750 xonadonli premium apart-mehmonxona formatida ishlab chiqilgan loyiha 21 qavatli to‘rtta baland minora va 27 qavatli bosh minorani qurishni nazarda tutadi. Investitsiya loyihasining qiymati $133 mlnni tashkil etadi, hududda “chuqur o‘ylangan infratuzilma, qulay avtoturargoh va obodonlashtirilgan hovli” mavjud bo‘ladi.
Yalpi qurilish maydoni (GBA) 90 ming kv.metr, ijaraga olinadigan bino maydoni (GLA) — 60 ming kv.metr. Shu bilan birga, 5400 kv.metr maydonda chakana savdo va xizmat ko‘rsatish joylari, gastronomik loyihalar va katta fitnes markazi joylashadi.
O‘tgan hafta, juma kuni prezidentlar Shavkat Mirziyoyev va Ilhom Aliyevning biznes vakillari bilan o‘tgan uchrashuvida Mirobod tumanida amalga oshirilishi rejalashtirilgan “Agalarov Residence” loyihasi taqdimoti bo‘lib o‘tgandi.
“Agalarov Development” — biznesmen Emin Agalarovning ko‘p tarmoqli kompaniyasi bo‘lib, 10ta biznes yo‘nalishi va 60dan ortiq loyihalarni ishlab chiqadi. Kompaniyaning flagman loyihasi “Sea Breeze” kurort-shahri bo‘lib, allaqachon 2 mln kvadrat metrdan ortiq uy-joy mavjud.

Жилой комплекс Agalarov Residence расположится рядом с посольством Франции. Об этом на своей странице в Instagram сообщил президент азербайджанской компании Agalarov Development Эмин Агаларов.
В пресс-службе хокимията Ташкента Spot подтвердили, что планируемый объект разместится на улице Яхъё Гулямова в Мирабадском районе — на территории бывшего военного суда. Однако в городской администрации не ответили на вопрос о выделении земельного участка под инвестпроект.
Жилой комплекс площадью 1,98 га построят поблизости с пятизвездочной гостиницей Miran International и отделением НБУ. Согласно проекту, под снос подпадают точки общепита Evos и Stoloffka, а также несколько зданий.
«На площадке в центре Ташкента будет жилой комплекс площадью 90 тыс. кв. м — 750 квартир. Все квартиры будут продаваться с отделкой. Самое главное — это, как в Sea Breeze [в Баку], будет апарт-отель. Соответственно, люди смогут купить квартиры, отдать их менеджмент и зарабатывать на сдаче в аренду, обеспечив себе дополнительный доход. Я надеюсь, это будет одним из самых ярких и крутых объектов недвижимости в городе Ташкент. В сентябре мы запускаем активную фазу строительства», — рассказал Эмин Агаларов.
Проект, выполненный в формате премиального апарт-отеля на 750 апартаментов, предполагает возведение четырех высотных башен в 21 этаж и главной башни в 27 этажей. Стоимость инвестиционного проекта составит $133 млн. На территории предусмотрена «продуманная инфраструктура, удобный паркинг и озелененный внутренний двор».
Общая площадь здания (GBA) — 90 тыс. кв. м, пригодная для аренды площадь здания (GLA) — 60 тыс. кв. м. При этом 5,4 тыс. кв. м займут большой фитнес-центр, торгово-сервисные и гастрономические пространства.
В пятницу на встрече президентов Шавката Мирзиёева и Ильхама Алиева с представителями бизнеса был презентован проект Agalarov Residence, который планируется реализовать в Мирабадском районе.
Ранее Spot писал, что «Узбекнефтегаз» и SOCAR подписали соглашение о сотрудничестве в нефтегазовой сфере.
Agalarov Development — многопрофильная компания бизнесмена Эмина Агаларова, которая развивает 10 направлений бизнеса и более 60 проектов. Флагманский проект компании — город-курорт Sea Breeze, где уже реализовано более 2 млн кв. м. жилья.