Safar narxi 4 ming so‘mdan boshlanadi. Masalan, vokzaldan A.Xo‘jayev nomidagi musiqali drama teatrigacha taksi narxi taxminan 4500 so‘mga tushadi.
Foydalanuvchilar ilova orqali boradigan manzilni kiritishlari va tegishli tarifni tanlab, taksi buyurtma qilishlari mumkin.
Ilovada avtomobilning yetib kelish vaqti, haydovchi va avtomobil rusumi haqidagi barcha ma’lumotlar ko‘rsatiladi.
Sayohatlarni ilovada bog‘langan karta yoki naqd pul orqali to‘lash mumkin. Kompaniya xaritalar, navigatsiya va “aqlli” buyurtma tarqatish kabi tizimlardan foydalanadi.
Endi xizmat Gulistondan tashqari, O‘zbekistonning 13ta shahrida, jumladan Toshkent, Namangan, Andijon, Farg‘ona, Marg‘ilon, Qo‘qon, Samarqand, Buxoro, Termiz, Nukus, Qarshi, Urganch va Xivada mavjud.
Yil oxirigacha mamlakatning turli viloyatlaridagi shaharlarda yo‘lga qo‘yilishi rejalashtirilgan.
Avvalroq “Yandex Go” elektromobillar uchun alohida tarifni ishga tushirgandi. Haydovchilar yo‘lovchilar bilan muloqot qilish hamda xavfsizlik qoidalari bo‘yicha tayyorgarlikdan o‘tishgan.

Агрегатор такси Yandex Go начал работать в административном центре Сырдарьинской области — Гулистане. Об этом сообщила пресс-служба сервиса.
Жители города смогут вызвать такси через приложение Yandex Go, введя адрес назначения и выбрав подходящий тариф. Сервис подберет водителя, готового быстрее всего приехать к клиенту, предоставит пользователю модель машины и время прибытия.
Стоимость поездки начинается от 4000 сумов. Оплатить услугу можно как наличными, так и с привязанной к учетной записи банковской карты.
Также воспользоваться сервисом Yandex Go можно еще в 13 городах Узбекистана. Это Ташкент, Фергана, Маргилан, Наманган, Андижан, Самарканд, Бухара, Коканд, Нукус, Карши, Термез, а с июня — Ургенч и Хива.
В столице также доступен сервис корпоративного такси от «Яндекса». Кроме этого, с июля ташкентцы могут через Yandex Go арендовать электросамокат.
Ранее Spot писал, что Yandex подала заявки на регистрацию товарного знака «Яндекс Лавка» в Узбекистане.