Soliq qo‘mitasida Xalqaro valyuta jamg‘armasi konsultanti ish boshladi. Bu haqda qo‘mita matbuot xizmati xabar berdi.
XVJ mutaxassisi Georgiy Kandelaki soliq siyosati va soliq ma’muriyatchiligini takomillashtirish masalalari bo‘yicha maslahatchi etib tayinlandi.
Shuningdek, Kandelaki qo‘mita raisi Sherzod Qudbiyev bilan uchrashdi. Unda soliq ma’muriyatchiligi samaradorligini oshirish masalalari va uni xalqaro tajriba asosida rivojlantirish tendensiyalari muhokama qilindi.
Georgiy Kandelaki komplaens-xavflarlarni boshqarish metodologiyalarini ishlab chiqish, soliq ma’muriyatchiligi tizimlarini takomillashtirish bo‘yicha ko‘p yillik tajribaga ega, shuningdek, u bulutli texnologiyalar bo‘yicha sertifikatlangan ekspert.
2007-yildan 2021-yilgacha Kandelaki Gruziya soliq xizmatida (Sakartvelo) ishlagan va tahliliy bo‘lim boshlig‘i o‘rinbosari lavozimigacha ko‘tarilgan. Undan keyin 2024-yilning iyunigacha “EPAM"da “Big Data Engineering Solutions” menejeri lavozimida ishlagan.

При Налоговом комитете начал работу новый консультант от Международного валютного фонда. Об этом сообщила пресс-служба ведомства.
Им стал специалист МВФ Георгий Канделаки. Он будет предоставлять услуги советника по вопросам налоговой политики и совершенствования налогового администрирования.
Недавно советник провел встречу с главой Налогового комитета Шерзодом Кудбиевым. Стороны обсуждали повышение эффективности налогового администрирования и тренды в его развитии с учетом международного опыта.
Канделаки имеет многолетний опыт по разработке методологий управления комплаенс-рисками и развитию систем налогового управления, отметили в ведомстве. Также он имеет статус сертифицированного эксперта по облачным технологиям.
С 2007 по 2021 годы Канделаки проработал в налоговой службе Грузии (Сакартвело), достигнув должности замглавы аналитического департамента. Затем до июня 2024 года он был менеджером по инженерным решениям в сфере big data в EPAM.
В должности советника МВФ Канделаки смнелил Модестаса Каселиаускаса, занимавшего ее с 2019 года. Он завершил миссию в Узбекистане в мае.