“Uzum” operatsion direktori Roman Lavrentev va Toshkentdagi “British Management University” rektori Konrad Ozog hamkorlik memorandumini imzoladilar. Bu orqali kompaniya va universitet qo‘shma kurslar va tadbirlarni, shuningdek, bitiruvchilar uchun amaliyot va ishga joylashish dasturlarini o‘tkazishlari mumkin bo‘ladi.
“Ushbu hamkorlik talabalarimiz uchun yangi ufqlarni ochadi — birgalikdagi sa’y-harakatlar natijasida biz „Uzum“ bilan yosh mutaxassislarga qiyinchiliklarga tayyor bo‘lish va kelajakda o‘z o‘rnini topishga imkon beradigan noyob ta’lim dasturlarini yaratishimiz mumkin”, — dedi Konrad Ozog.
“Biz mamlakatimizning eng yaxshi oliy ta’lim muassasalari talabalari uchun „Uzum“ ham orzudagi ish beruvchi, ham o‘z sohasida eng yaxshi ustozlarning ko‘magi bilan karyera qurish mumkin bo‘lgan joy bo‘lishini istaymiz. Va biz millionlab o‘zbekistonliklar uchun raqamli servislarni birgalikda yaratish uchun tajriba almashish, yosh mutaxassislarni o‘qitish va ularga yordam berishga doim tayyormiz. Shunday ekan, qadrli talabalar va bitiruvchilar, bizni katta maqsadlar va buyuk ishlar kutmoqda”, — dedi “Uzum” operatsion direktori Roman Lavrentev.
“British Management University” menejment, moliya, moliyaviy tahlil, audit va ular bilan bog‘liq fanlar bo‘yicha mutaxassislarni tayyorlaydi.

Операционный директор Uzum Роман Лаврентьев и ректор British Management University в Ташкенте Конрад Озог подписали меморандум о сотрудничестве. В рамках меморандума компания и университет смогут проводить совместные курсы и мероприятия, а также программы стажировок и трудоустройства для выпускников.
«Это партнерство открывает новые горизонты для наших студентов — совместными усилиями мы с Uzum сможем создать уникальные образовательные программы, которые позволят молодым специалистам быть готовыми к вызовам и найти свое место в будущем», — говорит Конрад Озог.
«Мы хотим, чтобы для студентов лучших вузов страны Uzum был и работодателем мечты и местом, где можно начать строить карьеру с поддержкой лучших в своем деле наставников. И мы всегда готовы делиться опытом, учить и помогать молодым специалистам, чтобы вместе строить цифровые сервисы для миллионов узбекистанцев. Так что, дорогие студенты и выпускники — нас с вами ждут большие цели и великие дела», — говорит операционный директор Uzum Роман Лаврентьев.
British Management University готовит специалистов в области менеджмента, финансов, финансового анализа и аудита и связанных с ними дисциплин.