“Uzbeksitan Airways” Toshkent-Xanchjou-Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha to‘g‘ridan-to‘g‘ri reyslarni yo‘lga qo‘ymoqda, deya xabar berdi aviakompaniya matbuot xizmati.
Ma’lum qilinishicha, parvozlar 17-noyabrdan boshlab har hafta yakshanba kunlari amalga oshiriladi.
Parvoz jadvali (har bir shahar uchun mahalliy vaqt):
• Toshkentdan jo‘nab ketish soat — 12:40; Xanchjouga yetib borish soat — 22:00;
• Xanchjoudan jo‘nab ketish soat — 23:30; Toshkentga yetib borish keyingi kun soat — 04:10.
Bir tomonlama aviachipta narxi 4 mln 46 ming so‘mdan, Toshkent-Xanchjou-Toshkent yo‘nalishi bo‘yicha esa 7 mln 3 ming so‘mdan boshlanadi.
Aviachiptalarni www.uzairways.com saytidan, mobil ilovadan, “Uzbekistan Airways Sales” filialidan va aviakompaniya agentlaridan xarid qilish mumkin.
Iyun oyida bo‘lib o‘tgan C5+1 fuqaro aviatsiyasi konferensiyasida O‘zbekiston va Xitoy mamlakatlar o‘rtasidagi umumiy parvozlar sonini haftasiga 100 taga yetkazishga kelishib oldi. Uchishga ruxsat berilgan kompaniyalar soni ikki baravar ko‘paydi.
Hukumat tomonidan tayinlangan xitoylik aviatashuvchilar Xitoyning istalgan shahridan O‘zbekistondagi barcha xalqaro aeroportlarga rejali reyslarni amalga oshirish huquqiga ega bo‘ladi.
O‘z navbatida, O‘zbekiston kompaniyalari uchun ochiq bo‘lgan Xitoy havo bandargohlari soni 12taga ko‘payadi.
Avvalroq “Spot” “Centrum Air” Toshkent va Guanjou o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri reyslarni yo‘lga qo‘yishi haqida yozgandi.

Uzbekistan Airways запускает прямые рейсы по маршруту Ташкент — Ханчжоу — Ташкент, сообщила пресс-служба национального авиаперевозчика.
Полеты будут выполняться каждую неделю по воскресеньям, начиная с 17 ноября. Расписание полетов (время местное для каждого города):
- вылет из Ташкента — 12:40, прибытие в Ханчжоу — 22:00;
- вылет из Ханчжоу — 23:30, прибытие в Ташкент — 4:10 (в ночь на понедельник).
Цена билета в одну сторону стартует от 4 046 000 сумов, обратного билета — от 7 003 000 сумов. Указанные цены действительны на момент публикации.
Купить билеты можно на официальном сайте uzairways.com, в мобильном приложении, филиале Uzbekistan Airways Sales либо у агентов авиакомпании.
На конференции по гражданской авиации формата C5+1 в июне Узбекистан и Китай договорились довести общее число рейсов между странами до 100 в неделю. Количество компаний, допущенных к полетам, увеличивается вдвое.