Majburiy ijro byurosi Toshkent shahrining Yunusobod tumanidagi binoni sotuvga qo‘ydi. Bu haqda E-auksion ma’lumotlarida keltirilgan.
1976-yilda qurilgan ikki qavatli bino Chingiz Aytmatov va Osiyo ko‘chalari kesishmasida, Gidrometeorologiya markazi va Astronomiya instituti kampusida joylashgan. Surat va ochiq ma’lumotlarga ko‘ra, gap “New Bukhara Premium” restorani haqida ketmoqda.
Xonalarning umumiy maydoni 646 kvadrat metrni (shu jumladan 598 kv. m. foydali maydon) tashkil etadi. Bino joylashgan hudud 7 sotixni egallaydi.
Barcha kommunikatsiyalar — elektr energiyasi, gaz, suv va kanalizatsiya mavjud. Kichik ichki hovli va yozgi ayvon ham bor.
Binoning boshlang‘ich narxi 9,63 mlrd so‘m, zakalat puli esa 688 mln so‘mni tashkil etadi.
Auksion 29-noyabr kuni soat 10:00da bo‘lib o‘tadi, arizalar shu kuni soat 09:00gacha topshirilishi mumkin.
Mazkur lot Navoiy viloyat sudi Iqtisodiy ishlar bo‘yicha hay’atining joriy yil apreldagi hal qiluv qaroriga (ijro hujjati 4−2101−2202/314) asosan sotuvga qo‘yilgan.
Avvalroq “Spot” Yunusobod tumanidagi Samara restorani binosi kimoshdi savdosiga qo‘yilgani haqida yozgandi.

Бюро принудительного исполнения выставило на продажу здание в Юнусабадском районе Ташкента, сообщается на E-auksion.
Двухэтажное здание, построенное в 1976 году, находится недалеко от пересечения улиц Чингиза Айтматова и Осиё, в районе Гидрометцентра и кампуса Астрономического института. Согласно фото и открытым данным, речь идет о ресторане New Bukhara Premium.
Общая площадь помещений составляет 646 кв. м. (включая 598 кв. м. полезной площади). Участок, на котором находится здание, занимает 7 соток.
Есть все коммуникации — газ, электроэнергия, водопровод, канализация. Имеются небольшой внутренний двор и летняя терраса.
Стартовая цена лота — 9,63 млрд сумов. Аукцион состоится 29 ноября в 10:00, заявки можно подать до 9:00 того же числа.
Лот продается согласно решению коллегии по экономическим делам Навоийского областного суда от апреля (исполнительный документ 4−2101−2202/314).