Talab va taklifga qarab, benzin hajmini yanada oshirish imkoniyati mavjudligi ma’lum qilinadi. Iste’molchilar talabini to‘liq qondirish masalasi davlat nazoratiga olingan.
Joriy kuz-qish mavsumida mamlakat aholisini benzin bilan zarur miqdorda hamda uzluksiz ta’minlash yuzasidan barcha zaruriy choralar ko‘rilgani ta’kidlanadi xabarda.
Bundan tashqari, xususiy avtozapravkalar egalaridan narxlarni sun’iy ravishda oshirmaslik, benzinni sifat va miqdor jihatidan to‘g‘ri sotish so‘ralmoqda.
Hozirgi vaqtda ishchi guruhlar tomonidan joylarda nazorat tadbirlari davom ettirilmoqda. Narxlarning asossiz ravishda oshirib yuborilishiga yo‘l qo‘yilmaydi.
Avvalroq vazirlik elektr ta’minoti bo‘yicha savollarni 1154 qisqa raqami yoki “Telegram"dagi @HET_admin mazniliga, gaz ta’minoti bo‘yicha esa 1104 va 104 qisqa telefon raqamlari yoki “Telegram"dagi “@hududgaz_murojaat_bot"ga jo‘natish mumkin.

Как ранее писал Spot, Министерство энергетики ввело временные ограничения на работу автомобильных газонаполнительных компрессорных станций.
Для обеспечения автомобилистов дополнительным топливом объемы продажи бензина на товарно-сырьевой бирже (УзРТСБ) увеличиваются в два раза. Во всех регионах имеются запасы топлива в необходимом количестве, подчеркнули в пресс-службе Минэнерго.
«В зависимости от спроса и предложения имеется возможно дополнительно увеличить объемы автобензина, размещаемого на биржевых торгах», — отметили в министерстве.
Также Минэнерго обратилось к владельцам частных автозаправочных станций с просьбой не допускать искусственного завышения цен, а также отпускать качественное топливо в требуемом объеме. Рабочие группы на местах проводят контрольные мероприятия, отметили в ведомстве
Ранее Spot сообщал, что Россия отменила ограничения на экспорт бензина для производителей нефтепродуктов.