“UzAuto Motors Powertrain” kompaniyasiga bosh direktor vazifasini bajaruvchi tayinlandi, bu haqda Korporativ axborot yagona portalidan ma’lum bo‘ldi.
Kompaniya boshqaruvchi direktori lavozimiga Saidazim Gulyamov tayinlandi. Kompaniya aksiyadorlari 26-dekabr kuni bo‘lib o‘tgan yig‘ilishda tegishli qarorni qabul qildilar.
Gulyamov yangi rahbar tayinlangunga qadar kompaniya rahbari vazifasini bajaruvchi bo‘lib qoladi, bu masala bo‘yicha 2025-yilning 30-iyuniga qadar qaror qabul qilinishi kerak. Bu vaqtda unga bosh direktorga beriladigan barcha huquq va majburiyatlar beriladi.
“UzAuto Motors” va “UzAuto Motors Powertrain” kompaniyasining avvalgi rahbari Bu Andersson 27-dekabr kuni 3 yil-u 4 oy ishlaganidan so‘ng lavozimini tark etdi. Ta’kidlanishicha, uning egallab turgan lavozimi “taraflarning kelishuviga asosan” bekor qilingan.

В компании UzAuto Motors Powertrain назначен исполняющий обязанности генерального директора, сообщается на Едином портале корпоративной информации.
Должность занял управляющий директор компании Саидазим Гулямов. Акционер компании принял соответствующее решение на собрании 26 декабря.
Гулямов пробудет и.о. главы компании до назначения нового руководителя, при этом предписывается принять решение по этому вопросу до 30 июня 2025 года. На это время он получает все права и обязанности гендиректора.
Предыдущий руководитель UzAuto Motors и UzAuto Motors Powertrain Бу Андерссон покинул посты 27 декабря, пробыв на них 3 года и 4 месяца. Как отмечается в анонсе, решение о его отставке было достигнуто «по соглашению сторон».
Саидазим Гулямов руководил UzAuto Motors Powertrain с 2016 года и до назначения Андерссона, а всего проработал в компании почти 15 лет — с апреля 2010 года. До этого он работал девять месяцев в GM Uzbekistan, а ранее — 8 лет в американском Regions Bank.