23-yanvardan ishlab chiqarilishi yo‘lga qo‘yilgan mazkur miniven Xitoyda 2012-yildan beri Wuling Sunshine nomi ostida “SAIC-GM-Wuling” konsorsiumi tomonidan ishlab chiqariladi.
Wuling N111 82 ot kuchiga ega bo‘lgan 1,2 litrli injektor atmosferali dvigatel bilan jihozlangan. O‘rtacha yonilg‘i sarfi 100 km uchun 6,3 litrni tashkil etadi va yonilg‘i baki hajmi 38 litrga teng.
Avtomobilning uzunligi 3,8 metrni, kengligi 1,5 metrni, balandligi esa 1,8 metrni tashkil etadi. U 7 nafar yo‘lovchini tashishga mo‘ljallangan. Shuningdek, standart to‘plam konditsioner, antiblokirovka tizimi (ABS) va boshqa xavfsizlik elementlarini o‘z ichiga oladi.
“Asaka Motors International” kompaniyasi boshqaruvi raisi Avazbek Jalilovning ta’kidlashicha, hozirda Wuling N111 avtomobili uchun oldindan buyurtma berish mumkin.
2024-yilning yozida “Asaka Motors” zavodi Hyundai avtomobillarini ishlab chiqarishni boshladi. O‘shanda Koreya brendining oltita modeli — Elantra va Sonata sedanlari, Palisade, Santa Fe va Tucson krossoverlari hamda Staria minivenlari ishlab chiqarilgan.
Avvalroq 2024-yilda O‘zbekistonda yengil avtomobillar ishlab chiqarish hajmi 0,82% ga oshib, 424,8 ming donadan ortiqni tashkil etgani haqida xabar berilgandi.

Автозавод Asaka Motors в Сырдарьинской области приступил к серийному выпуску новой модели, сообщил региональный хокимият.
С 23 января на предприятии стартовало производство минивэна Wuling N111. Он производится в Китае консорциумом SAIC-GM-Wuling под наименованием Wuling Sunshine II с 2012 года.
Минивэн оснащен 1,2-литровым инжекторным атмосферным двигателем с заявленной мощностью 82 л. с. Средний расход топлива составляет 6,3 литра на 100 км при объеме бака в 38 литров.
Фото: пресс-служба хокимията Сырдарьинской области; Авто.ру
В стандартную комплектацию входят кондиционер, антиблокировочная система (ABS) и другие системы безопасности. Автомобиль имеет длину кузова 3,8 метров и рассчитан на перевозку семи пассажиров.
Как заявил управляющий директор Asaka Motors International Авазбек Жалилов, сейчас доступны предварительные заказы Wuling N111. В ближайшее время модель должна выйти в свободную продажу.
По данным отдела продаж компании, стоимость Wuling N111 — 126 млн сумов.
Летом 2024 года завод Asaka Motors приступил к производству автомобилей марки Hyundai. Тогда выпускались шесть моделей корейского бренда — седаны Elantra и Sonata, кроссоверы Palisade, Santa Fe и Tucson, а также минивэн Staria.
Ранее Spot писал, что в 2024 году производство автомобилей Cobalt и Onix выросло более чем на треть.