O‘zbekistonning yetakchi elektron to‘lov xizmatlaridan biri — Paynet 2025-yilning birinchi choragi yakuni bo‘yicha o‘z faoliyati natijalarini taqdim etdi. Kompaniya asosiy ko‘rsatkichlar bo‘yicha o‘sish qayd etib, raqamli to‘lov xizmatlarini rivojlantirish yo‘nalishini davom etmoqda.
Hisobotga ko‘ra, 2025-yil boshidan 31 trln so‘mlik to‘lovlar amalga oshirilgan, bu o‘tgan yilning shu davriga nisbatan 1,5 barobar ko‘p.
Kompaniyaning tushumi 388 mlrd so‘mni, sof foydasi esa 108 mlrd so‘mni tashkil etdi. Bu natijalar o‘tgan yilga nisbatan 70% ko‘p, shuningdek, kompaniya ichki rejasidan ham 57% yuqori.
Bundan tashqari, Paynet foyda solig‘i sifatida davlat byudjetiga 19 mlrd so‘m to‘lagan, bu ham o‘tgan yilga qaraganda 57% ko‘proq.
Paynet bozorda 20 yildan beri faoliyat yuritadi va foydalanuvchilarga naqd hamda elektron to‘lov xizmatlarini taklif qiladi. 2024-yil aprel oyida kompaniya xususiylashtirildi, 2025-yil yanvar oyida esa HUMO to‘lov tizimini $65 mlnga sotib oldi.
Bugungi kunga kelib, Paynet xizmatlaridan 23 mln foydalanuvchi foydalanadi, mobil ilovaning faol foydalanuvchilari esa 2,7 mlnga yetgan.
Shuningdek, kompaniya to‘lovlarni qabul qilish nuqtalarini kengaytirishda davom etmoqda — ular soni 28 mingtaga yetdi, jumladan, agentlik punktlari va infokiosklar.
paynet, reklama
“Bu natijalar bizning strategiyamiz to‘g‘ri yo‘nalishda ekanini ko‘rsatmoqda. Biz texnologiyalarga, xizmatlar sifatini oshirishga va mijozlarga qulaylik yaratishga doimiy sarmoya kiritmoqdamiz. Natijalar bizning jamoamiz va mijozlarimiz ishonchining natijasidir. Biz bu yo‘nalishda ishlashda davom etamiz”, — izoh berdi Paynet bosh direktori Anvar Isamuhamedov.

Оператор электронных платежей Узбекистана — Paynet — опубликовал итоги первого квартала 2025 года, продемонстрировав рост ключевых показателей и продолжение стратегического курса на цифровизацию финансовых услуг.
Согласно отчету, общий объем обработанных транзакций составил 31 трлн сумов, что в 1,5 раза больше, чем за аналогичный период 2024 года.
Выручка компании достигла 388 млрд сумов (+57%), а чистая прибыль составила 108 млрд сумов, что на 70% выше прошлогоднего результата и на 57% превышает внутренний финансовый план компании.
Paynet работает на рынке уже 20 лет и предоставляет как наличные, так и безналичные платежные услуги. В апреле 2024 года компания прошла процедуру приватизации, а в январе 2025 года завершила сделку по приобретению платежной системы HUMO за $65 млн.
На сегодняшний день услугами Paynet пользуются более 23 миллиона человек по всей сети, включая 2,7 млн активных пользователей мобильного приложения.
Компания продолжает расширять свою дистрибуцию — число точек приема платежей достигло 28 тысяч, включая как офлайн-агентские точки, так и инфокиоски.
paynet, реклама
«Показатели первого квартала демонстрируют стабильный рост и подтверждают эффективность нашей стратегии. Мы продолжаем системно инвестировать в цифровую инфраструктуру, развивать продукты и улучшать клиентский опыт. Наша цель — быть сосредоточенными на технологическом развитии и расширении доступности наших сервисов», — отметил генеральный директор Paynet Анвар Исамухамедов.
Paynet продолжит расширение охвата пользователей, активно работая над развитием продуктовой линейки и повышением качества предоставляемых услуг.