“Spot” yil yakunlarini davom etadi. “Yandex Go” va “Uzum Tezkor” yetkazib berish xizmatlari mutasaddilari mamlakatda soha qanday rivojlanayotgani, platformalar tomonidan qanday yangi texnologiyalar joriy etilayotgani va kelasi yilda nimalar yuz berishi haqida so‘zlab berishdi.
27 dekabr 2024, 13:21 Intervyu
Yil yakuni: xorijdagi oliygohlar, grant dasturlari va kerakli hujjatlar haqida
“Spot” xorijdagi o‘zbekistonliklar tahsil olayotgan oliygohlar, ulardagi ta’lim tizimi va yutish mumkin bo‘lgan grantlar haqidagi ma’lumotlarni jamladi.
23 dekabr 2024, 17:00 Intervyu
O‘zbekistonda kiberfiribgarlikka qarshi qanday choralar ko‘rilmoqda?
Ichki ishlar vazirligi Kiberxavfsizlik markazi boshlig‘i Behzod Mamajonov "Spot"ga firibgarlikka qarshi qanday choralar ko‘rilayotgani, bu yil kiberjinoyatlarning qanday "sxemalari" tarqalgani va kimdir firibgarlik qurboniga aylansa, nima qilishi kerakligi haqida so‘zlab berdi.
6 dekabr 2024, 17:54 Intervyu
“Bizga hech kim ishonmagandi”: “Pipls” asoschilari 900 mln so‘m aylanmaga ega tarmoqni qanday ochishgan?
“Pipls” muassasalari tarmog‘i asoschilari Amir Usmanxodjayev va Kirill Saydahmedov “Spot"ga nima sababdan franshiza asosida ish boshlash g‘oyasidan voz kechganlari, loyiha o‘zini ikki haftada qoplagani va marketing kampaniyalari mahsulotga bo‘lgan qiziqishni qanday saqlab turishga yordam berishi haqida so‘zlab berishdi.
30 noyabr 2024, 17:36 Intervyu
Ibrat farzandlari: O‘zbekistonda chet tillarini bepul o‘rgansa bo‘ladimi?
Loyiha asoschisi Rustam Qoriyev nega darslar bepul ekanligi, yoshlarning eng katta xatosi nimadaligi hamda oylik maoshni qanday oshirish mumkinligi haqida Spot’ga so‘zlab berdi.
25 oktabr 2024, 20:00 Intervyu
O‘zbekistonda blogerlar faoliyati: reklamalar narxi, soliqlar to‘lovi va kompaniyalar bilan qanday hamkorlik qilinishi haqida
PR-menejer, FACES agentligining asoschisi Sabina Bakiyeva mamlakatdagi inflyuens-marketing, kelgusi yillardagi trendlar, blogerlarning reklama beruvchilar bilan ishlash sharoitlari, narxlar va muammolar haqida so‘zlab berdi.
15 oktabr 2024, 20:00 Intervyu
O‘zbekistonda eskrou-hisobi joriy etilmoqda. Ekspertlar qanday fikrda?
Spot suhbatlashgan ekspertlarning qayd etishicha, mazkur tizim qurilish sohasini yaxshilashga, barqaror ko‘chmas mulk bozorini yaratishga hamda xorijiy investorlarni jalb qilishga yordam beradi. Shunga qaramay, ba’zi nyuanslar bor.
12 oktabr 2024, 13:00 Intervyu
Murodilla Alimbayev qanday qilib $200 bilan shokolad biznesini boshladi?
Brend asoschisi Murodilla Alimbayev shokolad biznesini qanday boshlagani, O‘zbekistonda tadbirkorlik bilan shug‘ullanishda nimalar muhimligi va kakao loviyasi bilan duch kelinayotgan muammolar haqida Spot’ga so‘zlab berdi.